Preparing to move out of my house into an actual apartment and need to get a handle on food costs...(all utilities are included in the rental price so i dont need to worry about them).
Previously i have lived with friends and cost of food wasnt a large issue because my rent was 300/month i could afford however much food as i needed and didnt need to bother keeping track of what i spent. but now that i am looking to spend aboud 3x that a month i need to get an idea of what 2 people would spend on food/week.
thanks!
Previously i have lived with friends and cost of food wasnt a large issue because my rent was 300/month i could afford however much food as i needed and didnt need to bother keeping track of what i spent. but now that i am looking to spend aboud 3x that a month i need to get an idea of what 2 people would spend on food/week.
thanks!